صندلی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

بازی‌های کامپیوتری یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌ها برای بسیاری از افراد، به‌ویژه کودکان و نوجوانان است. گیمر زمانی لذت بیشتری از بازی می‌برد که جایگاه راحتی برای نشستن داشته باشد و اندام او در اثر نشستن طولانی خسته و آزرده نشود. البته خرید صندلی گیمینگ تنها با هدف بازی کردن صورت نمی‌گیرد. هر کاری که در پشت میز، و برای مدت طولانی انجام شود، نیاز به صندلی راحتی دارد که سلامت اندام و بدن کاربر را به‌دنبال داشته باشد. با کالاوما در نگاهی به ویژگی‌های صندلی گیمینگ همراه باشید. حتی ممکن است شما هنگام خرید لپ تاپ گیمینگ ، برای مثال خرید لپ تاپ لنوو گیمینگ، به فکر خرید یک صندلی مناسب برای استفاده از آن نیز باشید.

صندلی گیمینگ چیست؟

صندلی گیمینگ همان‌طور که از نامش پیدا است، نوعی صندلی مخصوص بازی است. در واقع این صندلی مناسب بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی است. صندلی‌های گیمینگ طراحی ویژه‌ای دارند که نشستن بر روی آنها، حتی برای ساعت‌های طولانی، پا و کمر شما را خسته نمی‌کند.

 

همچنین از گرفتگی ماهیچه‌های پا و کمر شما جلوگیری می‌کنند. از طرف دیگر نوع طراحی صندلی‌های گیمینگ هیجان بازی را برای بازیکن بیشتر می‌کند.

صندلی گیمینگ برای چه کسانی مناسب است؟

صندلی گیمینگ نوعی صندلی استاندارد و سازگار با ویژگی‌های ساختاری بدن انسان است. افراد مختلفی می‌توانند از صندلی گیمینگ در کارها و فعالیت‌های خود بهره ببرند:

  • کارکنان ادارات که زمان زیادی را در پشت میز سپری می‌کنند.
  • دانش‌آموزان و دانشجویان که باید زمان زیادی را برای مطالعه و تحقیق در پشت میز بگذرانند.
  • همه کارکنان اداری و کاربرهای خانگی که زمان زیادی از رایانه استفاده می‌کنند.
  • گیمرهای حرفه‌ای که زمان زیادی را به بازی اختصاص می‌دهند.
  • بسیاری از مردم دیگر که به‌نوعی با رایانه و پشت‌میز‌نشینی سروکار دارند.

ویژگی‌های صندلی گیمینگ:

ویژگی‌های یک صندلی ارگونومیک گیمینگ نقش بسیاری در سلامتی بدن شما دارد. آنچه یک صندلی گیمینگ را از صندلی‌های معمولی اداری متمایز می‌کند موارد مختلفی است؛ که در ادامه قصد داریم ۷ ویژگی مهم صندلی گیمینگ را برایتان شرح دهیم تا روند خرید صندلی گیمینگ را برایتان آسان‌تر کنیم.

۱- کیفیت ساخت تشک و روکش صندلی:

یکی از برتری‌های صندلی گیمینگ، ساخت آن با موادی با کیفیت بالا است. بیشتر صندلی‌های گیمینگ از چرم مصنوعی ساخته می‌شود. ساخت بسیاری از صندلی‌های گیمینگ با استفاده از ترکیب چرم مصنوعی و توری انجام می‌شود که راحتی بیشتری را برای کاربران آن به‌همراه دارد.

 

ضخامت مناسب تشک صندلی گیمینگ هم یکی دیگر از نکته‌های کلیدی آن است. بهترین تشک‌های صندلی گیمینگ دارای روکش‌های دارای تهویه هستند. این ویژگی تشک‌ها باعث می‌شود تا هوا در زیر بدن و پشت کاربر جریان داشته باشد و از عرق کردن او جلوگیری شود.

۲- دسته‌های قابل تنظیم:

بهترین انواع صندلی‌ های گیمینگ مدل‌هایی‌اند که دسته‌های قابل‌تنظیم داشته باشند. دسته‌های قابل‌تنظیم این صندلی‌ها آسودگی شما را در زمان استفاده از آن فراهم می‌کنند. بهترین وضعیت قرار گرفتن آرنج در این صندلی‌‌ها آن است که دست کاربر در حالت استراحت قرار بگیرد. در برخی از صندلی‌های گیمینگ این بخش از صندلی قابل‌تنظیم است و کاربر آن را نسبت به راحتی بدن خود تنظیم می‌کند.

 

نرم و قابل‌ انعطاف بودن دسته‌ها هم راحتی بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. با قرار گرفتن دست‌ها در حالتی ریلکس و آرام، شانه‌ها نیز در حالت راحتی قرار می‌گیرند و فشاری بر آنها وارد نمی‌شود.

۳- پشتیبانی از گردن و گودی کمر کاربر:

صندلی گیمینگ استاندارد در بخش گردن و کمر، دارای بالشتک‌های پشتیبان است. این ویژگی از آسیب رسیدن به مهره‌های گردن و کمر کاربر جلوگیری می‌کند و خستگی او را به تأخیر می‌اندازد. در برخی از صندلی‌ها، این بالشتک‌ها قابل‌تنظیم‌اند و شما می‌توانید آنها را با توجه به ویژگی‌های فردی خود تنظیم کنید.

 

۴- قابل‌تنظیم بودن صندلی گیمینگ:

بخش‌های مختلف بهترین صندلی های گیمینگ را می‌توان تنظیم کرد. تنظیم بلندی صندلی یکی از نکته‌های مهم در صندلی‌های گیمینگ است و می‌تواند متناسب با قد هر کاربر تنظیم شود. صندلی‌های برخی از برندهای معتبر امکان تنظیمات دیگری را هم در بخش نشیمن‌گاه و بخش‌های دیگر صندلی در اختیار شما قرار می‌دهند.

۵- پایه و مفصل گردشی:

بهترین صندلی گیمینگ آن است که پایه و نشیمن‌گاه گردشی داشته باشد. بهترین پایه در صندلی‌های گیمینگ، مدلی است که دارای پنج شاخه، با ثبات بالا و چرخ‌های محکم و باکیفیت باشد. نشیمن‌گاه صندلی نیز باید گردشی باشد و به راحتی بر روی میله پایه بچرخد. بدین ترتیب امکان دسترسی آسان شما به موس و کیبورد فراهم می‌شود.

۶- مکانیسم ساخت و تنظیم صندلی:

انواع صندلی‌ های گیمینگ مدل‌های ساخت گوناگونی دارند. شیب برخی ثابت و اندازه شیب در برخی دیگر قابل تنظیم است. چرخ‌های برخی از صندلی‌ها قفل می‌شوند و برخی دیگر چنین امکانی ندارند. برخی امکان حرکت و تاب خوردن را هم به شما می‌دهند و برخی دیگر این ویژگی را ندارند. به‌طور کل می‌توان گفت برخی از صندلی‌های گیمینگ دارای قابلیت‌های چندمنظوره‌اند و راحتی بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند.

۷- سازگاری با سیستم، میز و بازی کاربر:

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم صندلی گیمینگ، تناسب آن با سیستم، میز کار و دستگاه بازی شما است. بازی کردن با استفاده از کامپیوتر، لپتاپ، پلی استیشن، نینتندو، مک و ایکس باکس، هرکدام صندلی مناسب خود را نیاز دارد. همچنین میزی که وسیله بازی شما روی آن قرار گرفته هم عامل مهم دیگری در انتخاب صندلی گیمینگ شما است.

برتری‌های بهره‌گیری از صندلی گیمینگ:

استفاده از صندلی گیمینگ برتری‌های بسیاری برای شما دارد که بد نیست اشاره‌ای به چند مورد آن داشته باشیم:

بهبود حالت بدن:

صندلی گیمینگ با پدید آوردن شرایط مناسب برای نشستن، حالت بدن شما را بهبود می‌بخشد. یک صندلی استاندارد شما را وادار به نشستن در حالت درست می‌کند. بدین ترتیب از قوز کردن یا قرار گرفتن سر و گردن، دست‌ها، پاها، پشت و کمر شما در حالتی نامناسب جلوگیری می‌شود.

راحتی:

بهره بردن از یک صندلی گیمینگ خوب و استاندارد، آرامش و راحتی شما را در زمان کار در پشت میز فراهم می‌کند.

 

بهبود سطح انرژی و تمرکز:

تجربه نشان داده صندلی گیمینگ استاندارد جریان تنفس و گردش خون را در بدن شما به شکل بهتری به جریان می‌اندازد. به‌دلیل قرار گرفتن بدن در حالت نرمال و طبیعی، سلامت بدن هم حفظ می‌شود. پس شما بدون درد و خستگی، مدت زمان بیشتری را پشت میز سپری می‌کنید. در چنین حالتی تمرکز شما نیز بیشتر و بهتر می‌شود و در نتیجه کارآیی شما افزایش خواهد داشت.

انواع صندلی گیمینگ:

مانند بسیاری از صندلی‌های دیگر، صندلی گیمینگ نیز انواع گوناگونی دارد. این صندلی‌ها می‌توانند بر اساس خواسته هر فرد انتخاب شوند:

صندلی بازی کامپیوتری:

صندلی بازی کامپیوتری، مناسب قرار گرفتن پای کامپیوتر طراحی شده است. صندلی‌های بازی کامپیوتری دارای پایه‌های پنج‌چرخ و یک پدال برای تغییر بلندی صندلی‌اند. از برتری‌های این نوع صندلی، راحتی و چرخش آسان آنها است. به صندلی بازی کامپیوتری، صندلی مسابقه‌ای هم گفته می‌شود. صندلی‌های مسابقه‌ای دسته‌های بلندی دارند که با آنها شما به‌ راحتی به موس و کیبورد تسلط پیدا می‌کنید.

صندلی گیمینگ کیسه‌ای:

این نوع از صندلی‌های گیمینگ ظاهری شبیه کیسه بادشده دارند. صندلی‌های کیسه‌ای گیمینگ با فوم یا الیاف مخصوصی پر می‌شوند. روکش این صندلی‌ها از جنس جیر یا مایکروفایبر است. در واقع صندلی‌های کیسه‌ای صندلی‌های استانداردی نیستند. قیمت صندلی گیمینگ کیسه‌ای ارزان است و به‌دلیل راحتی زیاد و قیمت ارزان آن، مورداستقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. از ویژگی‌های این نوع صندلی که به صندلی لوبیا یا راحتی هم معروف شده، این است که به شکل بدن فردی که روی آن نشسته، درمی‌آیند.

صندلی بازی زمینی:

صندلی بازی زمینی پشتی ندارد، بلکه ستونی بر روی آن قرار گرفته که محل قرار گرفتن شکم کاربر است. صندلی بازی زمینی بر روی زمین قرار می‌گیرد. کاربر روی آن می‌نشیند و دست‌هایش را روی گوشواره‌ای که برای آن طراحی شده، می‌گذارد و سکان بازی را در دست می‌گیرد.

صندلی بازی مسابقه‌ای:

این مدل از صندلی‌های بازی شبیه به ربات‌های کامپیوتری طراحی شده‌اند. صندلی بازی مسابقه‌ای به یک قاب یا کابین وصل شده که می‌توانید بر روی آن لوازم جانبی بازی، مانند چرخ دنده، پدال، چرخ و بخش‌های دیگر بازی را نصب کنید. این مدل از صندلی‌ها از گران‌ترین تجهیزات اتاق گیمینگ به شمار می‌روند.

صندلی بازی کنسولی:

همان‌گونه که از نام این صندلی هویدا است، صندلی بازی کنسولی برای بازی‌های کنسولی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این مدل از صندلی‌ها در طرح و رنگ‌های بسیار ساخته می‌شوند و روی زمین قرار می‌گیرند. صندلی بازی کنسولی به صندلی واکر هم معروف است. صندلی بازی کنسولی بدون چرخ است و بلندی آن را هم نمی‌توان تنظیم کرد. اما با نشستن و تکیه دادن به آن، مانند واکر به جلو و عقب حرکت می‌کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوکیشن شرکت شایان صنعت

سبد خرید
ثبت نام در

حساب کاربری ندارید ؟

نوار کناری
شروع به تایپ کنید برای دیدن محصولات شما به دنبال آن هستید.
فروشگاه
صفحه اصلی